Zorn Andreas-nak tulajdonítva: Brandy-t töltő hölgy

113

Zorn, Anders jelzéssel (1860-1920)

Brandy-t töltő hölgy

olaj, vászon,
46 x 36,5 cm

A kép története:

A jelenlegi tulajdonos édesapja 1972-ben vásárolta a képet Fiegl Ferenc özvegyétől. Fiegl Ferenc Trieszti műkereskedő volt, 1943-ban menekült a német megszállás elől Budapestre, és hozta magával értékesebb műtárgyait. Triesztbe Fiegl Ferenc apósa, Alex Rosenberg, vitte Párizsból. Ő Dr Leffer Béla egyetemi magántanártól vásárolta (közvetítőkön keresztül), aki a képet svédországi tartózkodása (1919-től) alatt vette meg Anshelm Schultzberg tanácsára, aki a budapesti svéd kiállítások kormánybiztosa és neki jó barátja volt.

A képről anyagvizsgálati jegyzőkönyv készült, aminek a szkennelt változatát lásd alul.:

brandys_zorn.pdf
Kikiáltási ár: 13 000 000 Ft (41 774 EUR*, 45 210 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%