22

Kelemen Károly (1948)

Cloud

Technika: pigment print, akril, vászon
Méret: 50 x 50 cm
2007
jelezve a hátoldalon

Ikonikus portré parafrázisokat látunk, melyeken a huszadik század művészetének jelentős alakjai minden képmódosítás és torzítás ellenére is felismerhetők maradnak. A vászonra nyomott pixelesített, életlenített, színeiben is módosított és egyedileg megfestett printek a sokszorosítható technika és a szabadkézi átdolgozás párhuzamos használatából adódóan válnak egyszerre személyes emlékképekké, és a huszadik századi kollektív vizuális emlékezet ikonjaivá. Az elmúlt évszázad festészetének egyik legnagyobb hatású alakja spirituális tanítóként, guruként még Mahatma Gandhi ikonográfiájának vonásait is magára veszi, míg David Bowie félistenként kanonizálódott ábrázolása apollói magasságokból tekint a távolba, a nyolcvanas évek Comodore képernyőinek hangulatát idézve.

Schneller János
HUF 780 000 — 900 000
EUR 2 506 — 2 892
USD 2 713 — 3 130

Kikiáltási ár: 580 000 Ft (1 864 EUR*, 2 017 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%