Batthyány Gyula, gróf: Enterieur aktszoborral
a kép sérülése

101

Batthyány Gyula, gróf (1887-1959)

Enterieur aktszoborral

olaj, vászon, 59 x 74 cm, j.n. Batthyányi Gyula inasa , később a hű barát: Szabó László tulajdonából

A képet Szabó Lászlótól vette meg a beadó a 70-es években. Szabó László elmondta, hogya kép a 10-es évek végén készült, az akkor még álló polgárdi Batthyányi kastélyról és annak parkjáról. (Később a kastélyt a kommunista hatalom lebontatta, helyén szovjet laktanyát építettek, részben a kastély anyagából!)

Molnos Péter (Első Magyar Festmény- és Műtárgyszakértő Iroda) pozitív szakértői véleményével.
Kikiáltási ár: 6 200 000 Ft (19 923 EUR*, 21 561 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%