20

Angelo (Funk Pál) (1894-1974)

Gyárfás Dezső

Technika: fotó, fotópapír
j.j.l.: Angelo

Funk Pál olasz származású, Magyarországon alkotó fotóművész. Karrierjét az I. világháborút követően Székely Aladár műtermében kezdi, majd Franciaországban, Hollandiában és Olaszországban is dolgozik. Filmes pályafutását külföldön kezdi, majd operatőrként hazatérve részt vesz az első magyarországi hangosfilm készítésében. Korának egyik legismertebb és legtöbbet foglalkoztatott fotósa, munkáit magazinok és újságok közlik. Leginkább a portré műfajában alkotott maradandót.
Kikiáltási ár: 2 000 Ft (6 EUR*, 7 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%
  • Nyertes licit: 15 000 Ft