Jeges Ernő: IV. Béla építi budavár falait

342

Jeges Ernő (1898-1956)

IV. Béla építi budavár falait

olaj, vászon,
142 x 205 cm,
j.k.l.: Jeges Ernő Bp. 1954

IV. Béla építi Buda várát

Körülbelül 1953-ban Kontuly Béla Budai Nagy Antal című történelmi művét a Műcsarnokban kiállították (talán meg is vették). Ezen felbuzdulva Jeges Ernő a háború előtt elképzelt IV. Béla építi Buda várát című történelmi kompozícióját újragondolva, megfestette 1954-ben. A Műcsarnok visszautasította (ezt is).
Kikiáltási ár: 4 800 000 Ft (15 424 EUR*, 16 693 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%