Ágotha Imre Ede: Naplemente a Balatonon, 1910

9

Ágotha Imre Ede (1860-1930)

Naplemente a Balatonon, 1910

Technika: olaj, karton
Méret: 19 x 26,5 cm
j.j.l.: Ágotha

kiállítva:
* Legitim Téli Tárlat, valamint Adrian Stokes és Jávor Pál gyűjteményes kiállítása, Budapest, Nemzeti Szalon, 1910. december 1. - 1911. január 1. (kat. 83. Naplemente a Balatonon)

Ágotha Imre Ede, festő és rajztanár. Tanulmányait a Képzőművészeti Egyetem elődjének számító Magyar Királyi Mintarajziskola és Rajztanárképzőben végezte. Mesterei Székely Bertalan és Greguss János voltak. 1890-től főleg tájképfestészettel foglalkozott és különös előszeretettel Balaton vidéki képeket festett. Gyakran vett részt a Nemzeti Szalon tárlatain.
HUF 120 000 — 150 000
EUR 386 — 482
USD 417 — 522

Kikiáltási ár: 80 000 Ft (257 EUR*, 278 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%