Breznay József: Tanácsválasztás (1955)
Komló (1955)
Komló (1955)
Komló (1955)
Komló (1955)
Komló (1955)
Jurij Gagarin Komlóba látogat

132

Breznay József (1916-2012)

Tanácsválasztás (1955)

Technika: olaj, vászon
Méret: 180 x 250 cm
j.j.l.: Breznay 1955

a festmény nincs vakrámán, restaurálandó

Ez a festmény szolgált alapul az 1955-ben készült komlói Városi Tanács freskójának elkészítéséhez.

Breznay József (1916-2012) tehetséges fiatal festőként került a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Szőnyi István tanítványa, majd később segédje lett. A második világháború előtt elnyerte a Római Magyar Akadémia ösztöndíját. A második világháborút követően a kommunista mintavárosokban a Párt ideológiájának népszerűsítésére és a siker demonstrálására a legalkalmasabb és leghatásosabb eszköznek a köztéri művészet, valamint a muráliák bizonyultak. Több nagyméretű köztéri szobor felállítását követően 1955 Breznay kapta a megbízást a komlói Tanácsháza központi freskójának elkészítésére.

Részletek Gánóczy Mária: Komló, 1955 c. filmjéből (tulajdonos: Privát Fotó és Film Alapítvány)*

(1) Breznay József ezt az olajfestményt festi.

(2) A művész a komlói Városi Tanács freskóját festi.

* Külön köszönet a Privát Fotó és Film Alapítványnak, a film tulajdonosának, hogy a festmény illusztrálásához engedélyezte a film részleteinek közzétételét.
Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft (8 997 EUR*, 9 737 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%