Történelmi iskolai atlasz. A térképeket rajzolta Kogutowicz Manó.

78

A térképeket tervezték: Acsády Ignácz, Brózik Károly, Cherven Flóris, Csánki Dezső, Goldzieher Ignácz, Marczali Henrik, Márki Sándor és Pauler Gyula. Bp. 1898. Kogutowicz és Társa Magyar Földrajzi Intézete. XXVII kétoldalas, színes térkép. Kiadói félvászon-kötésben. Kogutowicz Manó (1851-1908) térképész, a magyarországi kiadói kartográfia megalapítója. A katonai pályát elhagyva tanár lett. Egy ideig Sopronban élt, ahol felkérésre megrajzolta Vas- és Sopron vármegyék falitérképeit. Gönczy Pál államtitkár Budapestre hívta, hogy az iskolai oktatáshoz szükséges magyar nyelvű térképeket elkészítse. 1886-tól elkészítette Magyarország vármegyéinek térképeit, amelyeket kézi atlaszként adtak ki. 1890-ben megnyitotta Budapesten az első magyar térképészeti intézetet, a Hölzel és Társa Magyar Földrajzi Intézetet, amely 1949-es megszüntetéséig számos iskolai és egyéb térképet és atlaszt állított elő. Egy veseműtétet követően, 57. születésnapján, 1908-ban érte a halál. Ritka. Remek állapotban.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft (32 EUR*, 35 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 3 000 000 HUF 25%
3 200 000 — 6 000 000 HUF 20%