149

Réti István (1872-1945)

Krisztus az apostolok között

olaj, vászon
77x97 cm
j. j. l.: Réti
Reprodukálva:
Aradi Nóra: Réti István. Budapest, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 1960. 129.
Oeuvre-katalógus: 69. sz. 297. o. (I. változat) Nagybánya, o. v. 75 x 97 cm. J. l. j.: Réti I.; Soltész Elemér családjának tulajdona, Budapest
Sinkó Katalin: Krisztus az apostolok között (I. változat) 1904.
In: Aranyérmek, ezüstkoszorúk. Művészkultusz és műpártolás Magyarországon a 19. században. Kiáll. kat. A kiáll. rend. és szerk.: Sinkó Katalin. Magyar Nemzeti Galéria, 1995. jún.-nov. Budapest, 1995. Repr.: 183. Kat. sz. I. 1. 18.
Sinkó Katalin: Az alapítók biblikus képei és a századvég antihistorizmusa. In: Nagybánya művészete. Kiállítás a nagybányai művésztelep alapításának 100. évfordulója alkalmából. A kiáll. rend. és a kat. szerk.: Csorba Géza és Szücs György. Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1996. márc. 14. – okt. 20. 216-237.
Repr.: 225.
Kiállítva:
1935 Szinyei Társaság reprezentatív kiállítása, Ernst Múzeum, 1935. („Apostolok” címen)
1942 „A magyar művészetért” kiállítás, Műcsarnok, 1942.
1957 Réti István (1872-1945) emlékkiállítás. A kat. írta és összeáll. a kiáll. rend.: Aradi Nóra. Kiáll. kat. Magyar Nemzeti Galéria, 1957.
1995 Aranyérmek, Ezüstkoszorúk. Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1995.
1996 Nagybánya művészete. Magyar Nemzeti Galéria, 1996.
Kikiáltási ár: 650 000 Ft (2 089 EUR*, 2 260 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%