171

Kondor Attila (1974)

Alba

Technika: olaj, vászon
Méret: 60 x140 cm
2013.
j.hátoldalon: Kondor Attila 2003.

Kiállítva:
A szemlélődés kertjei Antenna Hungaria Galéria, Budapest 2003.
Hermetikus kertek / Giardini Ermetici, Olasz Intézet, Budapest 2008.
A fény módosulatai Tornyai János Múzeum, Hódmezővásárhely 2015.

Csoportos kiállítás:
SENSARIA, Godot Galéria, Budapest 2004.

A parton álló figurák – talán antik hősök, talán istenek – semmivel sem valóságosabbak, mint a környező hajnali táj, vagy a víztükör, amiben megjelennek. Ragyogó jelenlétük jelenségeknél mégis jelenvalóbbá varázsolja őket. Kondor képeinek gyakorta visszatérő témája a látható világon túli megjelenítése, a megpillanthatatlan megközelíthetősége, a metafizikai valóság képi ábrázolhatósága. Festményein szinte minden esetben ott rejlik a misztérium, a rejtély, ami vár az ajtó mögött, ahova legszívesebben belépnénk.

Schneller János
HUF 600 000 — 700 000
EUR 1 928 — 2 249
USD 2 087 — 2 434

Kikiáltási ár: 420 000 Ft (1 350 EUR*, 1 461 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%