Sándorfi István: Eve

394

Sándorfi István (1948-2007)

Ange et une Mouette

Technika: olaj, vászon
Méret: 200 x 150 cm
j.a hátoldalon: Sándorfi István Október 1978

Sándorfi István: (1948-2007)
Ange et une Mouette
Az 1956-ban Magyarországot elhagyó Sándorfi autodidakta, sokak által hiperrealistának nevezett festészetével Párizsban már húszéves korára ismertté vált. Korai időszakában leginkább magát, később saját lányait használta modellnek. Gyakran dolgozott fotó alapján, de képein a szürrealitás legalább olyan erősen jelen van, mint a fotó-szerűség, így valójában sosem vált fotórealistává. Magyarországi bemutatkozására először 50 évvel emigrációja után került sor. Ange egy sirállyal című festményének monumentalitását nem csak a kép hatalmas mérete, de az alulnézet is fokozza. A kép fénykezelése, – a sötét háttérből előugró alak – teatralitása, festőisége és ikonográfiái utalásai mind a barokk festészet ünnepélyes hangulatát idézik meg.
Kikiáltási ár: 6 500 000 Ft (20 887 EUR*, 22 605 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%