87

Osgyányi Sára (1980)

Az a pici strand Balatonfenyvesen (2019)

Technika: olaj, vászon
Méret: 85 x 110 cm
j.b.l.: Osgyányi S.

Ezt a tükörsima, rajzosan elterülő balatoni vízfelületet először Balatonszéplak-felsőn láthattam, akkor fogtam fel, hogy mit jelent számomra és azt is, hogy ezután minden partján keresni, várni fogom. A Napnak egy sík, zöld fás stranddal szemben kell lefelé mennie, öt óra körül kell bent állni a vízben és visszanézni a teljes szélcsendben a part felé. Egy ilyen festményhez nekem sok kis papírkép kell, hogy el tudjam lesni a valós látvány érzékeny természetét. Előre kitaláltuk Gyurival, hogy Fenyvesre kell menni nyáron, ott bérelünk szállást, ott leszünk minden nap öt óra körül a vízben, és várni fogjuk a kánikulát, szélcsendet, és a napos felhőszünetet, amikor körülöttünk a vízen a zöld lombok és az ég színes képmása lendül ide-oda… Így nyaraltunk, és így kezdődött az alkotás…
Kikiáltási ár: 350 000 Ft (1 125 EUR*, 1 217 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%