151

Barzó Endre (1898-1953)

Lovasok (1930)

Technika: olaj, vászon
Méret: 90 x 75 cm
j.b.l.: Barzó E. 1930

Barzó Endre nyíregyházi családban született, édesapja, Barzó Mihály több jelentős középületet épített a városban. 1916-tól a budapesti Képzőművészeti Főiskolán tanult Révész István, majd Benkhard Ágost növendékeként. 1918-ban Révész Imrével Nagybányán járt. Miután rajztanári oklevelet szerzett, 1923-tól négy évig az alakrajzi tanszéken tanársegédként dolgozott mestere, Benkhard mellett. Nyaranként a miskolci művésztelepen tanított. 1928-ban részt vett a Miskolci Művészek Társaságának megalapításában, majd Nemes Marcell utazási ösztöndíjával olasz tanulmányúton járt. Tagja volt a KÉVE és az UME művészeti egyesületnek és a Munkácsy-céhnek. Az 1930-as évektől Nyíregyházán, majd Nagykállón élt.

Irodalom:Barzó Endre emlékkiállítása, kiállítási kat., Nyíregyháza, Jósa András Múzeum, 1983.; Szatmári Gizella: Barzó Endre. In: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szemle, 2003/1.
HUF 7 000 000 — 9 000 000
EUR 19 444 — 25 000
USD 21 407 — 27 523

Kikiáltási ár: 5 500 000 Ft (15 278 EUR*, 16 820 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%
  • A licit-regisztráció lezárul: 2022.08.13. 16:00