158

Bornemisza László (1910-1995)

Kék lány

Technika: olaj, farost
Méret: 67 x 48 cm
j.j.l.: Bornemisza

"Irodalmi próbálkozások után, 1940-ben, 30 évesen döntött a festői pálya mellett. A második világháború alatt haditudósítóként szolgált Lvivben ahol önképzés útján készült a festői pályára, majd a krakkói akadémiát látogatta.

1946 és 1952 között Debrecenben a város közművelődési apparátusának munkatársa volt. A Képzőművészek Szabad Szakszervezetének alapító lett. 1952-től Budapesten élt. 1961-től szabadfoglalkozású képzőművész lett.

Tanulmányutakat tett: 1960-ban Lengyelországban, 1962-ben Olaszországban, 1964-ben Finnországban, 1965-66 között egyéves svéd kormányösztöndíjat nyert.

Posztimpresszionista indulás után nyugat-európai élményeinek hatására sajátos stílust dolgozott ki, amellyel a 60-as évek magyar művészetének élvonalába emelkedett. Képei a képzelet és a realitás ötvözetei.
Illusztrátorként is komoly sikereket aratott.
Művei számos magyar, lengyel és finn közgyűjteményben megtalálhatók."

forrás: wikipedia.org
Kikiáltási ár: 750 000 Ft (2 410 EUR*, 2 608 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%