351

Csók István (1865-1961)

Züzü a lugasban

Technika: olaj, vászon
Méret: 60 x 50 cm
j.b.l.: Csók I.

Csók István Züzü-ciklusa 1910-től 1925-ig tartott, mely idő alatt 13 festményt készített kislányáról Csók Júliáról - becenevén Züzü. A sorozat képeire nagy hatással voltak a francia impresszionista alkotók: Monet, Renoir vagy Mary Cassett, akik szintén gyakran választották témájuknak a gyermekeket festményeiken. A sorozat képei végig vezetnek a gyermeki fejlődés különböző szakaszain. A család 1917-ben költözött a Hunfalvy-villába, melynek virágzó lugasában, piros kockás kabátban ábrázolja Züzüt. A korábbi festményektől eltérően Csók itt nem törekszik a környezet pontos ábrázolására, helyette expresszív színfoltokból építi fel azt. Ez a festmény később a Züzü-ciklus egyik legkedveltebb, legtöbb változatban elkészült darabjává vált.
HUF 3 500 000 — 4 500 000
EUR 9 722 — 12 500
USD 10 703 — 13 761

Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft (7 778 EUR*, 8 563 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%
  • A licit-regisztráció lezárul: 2022.08.13. 16:00