71

Kádár Béla (1877-1956)

Virágcsendélet

Technika: tempera, karton
Méret: 71 x 50 cm
j.b.l.: Kádár Béla

Kádár Béla (Budapest, 1877 – Budapest, 1956)
Finom expresszionizmus, a népi díszítésmódot is fölhasználó dekoratív hajlam, összegző elvonatkoztatás mind olyan ismérvek, amelyek Kádár Béla művészetének körülírására alkalmazhatók. Művészete a hazai fejlődéstől függetlenül, attól elszigetelődve alakult. Színhasználatában, kompozíciós és formai elemeiben, a hazai folklórra utaló motívumaiban azonos számos területen kapcsolódik a századelejei magyar avantgárd művészethez.
HUF 3 500 000 — 4 000 000
EUR 9 722 — 11 111
USD 10 703 — 12 232

Kikiáltási ár: 2 600 000 Ft (7 222 EUR*, 7 951 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%
  • A licit-regisztráció lezárul: 2022.08.13. 16:00