Kádár Béla (1877-1956)

Virágcsendélet

Technika: tempera, karton
Méret: 71 x 50 cm
j.b.l.: Kádár Béla

Kádár Béla (Budapest, 1877 – Budapest, 1956)
Finom expresszionizmus, a népi díszítésmódot is fölhasználó dekoratív hajlam, összegző elvonatkoztatás mind olyan ismérvek, amelyek Kádár Béla művészetének körülírására alkalmazhatók. Művészete a hazai fejlődéstől függetlenül, attól elszigetelődve alakult. Színhasználatában, kompozíciós és formai elemeiben, a hazai folklórra utaló motívumaiban azonos számos területen kapcsolódik a századelejei magyar avantgárd művészethez.