107

Bondor Csilla (1975)

Kincses láda

Technika: olaj, deszka
Méret: 75 x 75 cm
jelzett a hátoldalon: Bondor Csilla Kincses láda 2014.

Évek óta tartó alkotói folyamatba illeszkedik az itt látható alkotás, amely Bondor személyes mitológiájának, művészi önreflexiójának egy kiemelkedő darabja. A kisajátított deszkákra festett „Kincsesláda” a művész egyetlen materiális kincsével játszik: a pigmenttel. Jobban mondva annak hiányával, hiszen az már kinyomva, önmagát ábrázolva a deszka felületén szárad. A művész másik kincse nem materiális: az illúziókeltés mestersége, azaz a látszólagos láda-formán rövidülésben ábrázolt láda megfestésének bravúros trükkje, amely szemünk – valójában persze agyunk – működését kihasználva (becsapva) imitálja a valódi ládát. Nincs, ami kincs...

Schneller János
HUF 780 000 — 900 000
EUR 2 506 — 2 892
USD 2 713 — 3 130

Kikiáltási ár: 360 000 Ft (1 157 EUR*, 1 252 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%