253

Kósa Ferenc (1919-2005)

Zsidó leány portréja, 1943

olaj, karton, 37 x 29,5 cm, j.j.l.: Kósa
(A kép azért került be az árverésre, mert döbbenetesnek tartom, hogy a vészkorszak tombolása közepette egy üldözött és megfélemlített leány így meg tudta tartani sugárzó szépségét, életbe vetett hitét. A mester maga mesélte el a kép keletkezésének körülményeit.)
Kikiáltási ár: 150 000 Ft (482 EUR*, 522 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%