92

Ligeti Antal (1823-1890)

Mediterrán vízparti táj

Technika: olaj, vászon
Méret: 19 x 32,5 cm
j.j.l: Ligeti A. 1877

Ligeti Antal (Nagykároly, Szatmár 1923 – Budapest, 1890)
Olaszországi tanulmányútja során Markó Károlynál tanult 1854-ben. Képein keleti utazásainak motívumait és a hazai tájakat ábrázolta mestere id. Markó Károly stílusában. A Magyar Nemzeti Múzeum képtárőre volt. A Magyar Nemzeti Galériában tucatnyi képét őrzik. Hátrahagyott műveiből a Műcsarnok 1890-ben emlékkiállítást rendezett.
HUF 1 900 000 — 2 400 000
EUR 5 278 — 6 667
USD 5 810 — 7 339

Kikiáltási ár: 1 400 000 Ft (3 889 EUR*, 4 281 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%
  • A licit-regisztráció lezárul: 2022.08.13. 16:00