Ligeti Antal (1823-1890)

Mediterrán vízparti táj

Technika: olaj, vászon
Méret: 19 x 32,5 cm
j.j.l: Ligeti A. 1877

Ligeti Antal (Nagykároly, Szatmár 1923 – Budapest, 1890)
Olaszországi tanulmányútja során Markó Károlynál tanult 1854-ben. Képein keleti utazásainak motívumait és a hazai tájakat ábrázolta mestere id. Markó Károly stílusában. A Magyar Nemzeti Múzeum képtárőre volt. A Magyar Nemzeti Galériában tucatnyi képét őrzik. Hátrahagyott műveiből a Műcsarnok 1890-ben emlékkiállítást rendezett.