242

MÁRAI Sándor 33 db első kiadású műve

Technika: könyv
Ég és föld. Budapest, 1942. Révai. 290 + [1] p. Első kiadás. Kiadói félvászon sorozatkötésben, eredeti színes papírborítóval. Hibátlan állapotú példány.

Füves könyv. [Prózai epigrammák.] [Bp., 1943], Révai. 214, [1] p. /Márai Sándor munkái./ Kiadói, vászonkötésben, 18,8 cm. Megkímélt állapotú, példány
Egy polgár vallomásai 1-2. Budapest, é.n. Révai. 2 sztl. lev. 304 l. + 2 sztl. lev., 333 l., 1 sztl. lev. Egészvászon-kötésben, kiadói papírborítóban, harmadik kiadás, szép állapotban
Ihlet és nemzedék Első kiadás! Budapest, 1946. Révai. 343 oldal. Kiadói vászon kötésben, hibátlan borítóval
Mágia Első kiadás! Budapest, 1941. Révai. 430 oldal. Kiadói félvászon kötésben. Szép állapotban
Vendégjáték Bolzanoban. Regény. (Bp.) [1940] Révai. 336 l. Kiadói vászonkötésben. Első kiadás. Szép állapotban
A nővér. Regény. [Budapest, 1946.] Révai. 301 + [2] p. Első kiadás. Kiadói félvászon kötésben, eredeti illusztrált papírborítóban, szép állapotú példány.
Az igazi (Bp., 1941.) Révai. 373 l. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói, vászon kötésben. Szép állapotban.
A négy évszak Kiadva: 1938.; Kiadó: Révai; Kiadás helye: Budapest; Oldalszám: 338;  vászon, szép állapot; Méret: 190 mm, kiadói védőborítóban
Medvetánc. Első kiadás! Bp. 1946. Révai. 160p. Révai Könyvtár, eredeti védőborítóban, szép állapotban
Kassai őrjárat Bp., 1941. Révai. 203 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, rajzos papír védőborítóban, / Fenyves/
Röpirat a nemzetnevelés ügyében. Első kiad. Röpirat a nemzetnevelés ügyében. (Bp. 1942.) Révai. 112 p. Első kiad. Fűzve, kiadói borítékban.
A szegények iskolája. [Budapest, 1946.] Révai. 210 p.  A mű először 1933-ban jelent meg a Pantheon kiadásában. Kiadói félvászon sorozatkötésben, eredeti illusztrált papírborítóban
Idegen emberek. Regény. 1-2. köt. (Egybekötve.) Pantheon kiadás. 1/199 p. 2/243 p., könyvkötői félbőr kötésben, remek állapotban
Istenek nyomában Egy utazás regénye Második kiadás (Bp. 1937.) Révai. 276 l. 25 éve halt meg Kiadói egészvászon kötésben, eredeti borítékban, Fenyves Sándor grafikájával,
A sziget. [Regény] Első kiadás. Pantheon, 253 l., kiadói papírborítékban, 1934, szép állapotban (Székely-Kovács Olga rajzolta)
Sirály. Regény. MÁRAI Sándor: Sirály. Regény. (Bp. 1946), Révai. 222 + [2] p. (Márai Sándor munkái.) Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban;
Csutora – Regény. (Bp., 1943.) Révai. 211 p. Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban, szép állapotban
Válás Budán. Regény. [Budapest, 1945.] Révai. [4] + 229 + [2] p. Első kiadás. Kiadói félvászon kötésben, eredeti illusztrált papírborítékban.
Varázs. Színjáték három felvonásban. Első kiadás. (Bp., 1945), Révai. 251, [1] l. /Márai Sándor munkái./ Fűzve, kiadói borítója enyhén sérült. 19 cm.
Eszter hagyatéka. (Déli szél.) Két kisregény. Első kiadás. (Bp.), [1943], Révai. 223 l.  /Márai Sándor munkái./ Kiadói, vászonkötésben, eredeti védőborítóval. 19 cm. Szép állapotban
Bolhapiac és Műsoron kívül egybekötve Bolhapiac - Pantheon kiadás 272. p., Műsoron kívül - Pantheon kiadás 263. p., egybekötve, könyvkötői félvászon kötésben, remek állapotban (Székely-Kovács Olga rajraival) Első kiadás! 1934
Zendülők (Bp. 1945.) Révai. 326 l. A borítólap Szász Pál festőművész munkája. A könyv Márai főműve, "A Garrenek műve" első kötete. Kiadói kartonálásban, illusztrált borítékban.
Kaland. - Színmű három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival. Bp. (1940), Singer és Wolfner. 122 l. 1 sztl. lev. Hincz Gyula rajzaival. Szép állapotban
Vasárnapi krónika. [Cikkek, elmélkedések.]. (Bp., 1943.) Révai. 395 l. 1 lev. /Márai Sándor munkái./ Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Első kiadás. Szép állapotban
A féltékenyek I-II. (Bp.,) 19??. Révai. (1.) 2 sztl.lev. 2 sztl.lev. 319 l. (2.) 2 sztl.lev. 331 l. 2 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói, egészvászon kötésben. 1. köteten a vászon sérült, de szép állapotú.
A kassai polgárok. Dráma három felvonásban, hat képben. /Bp., 1942,/ Révai. 250 l, 1 lev. /Márai Sándor munkái./ Könyvkötői félvászon kötésben. Első kiadás! Remek állapotban
Európa elrablása. (Bp. 1947) Révai. 152 l., 4 lev. Első kiadás Kiadói papírborítóval, remek állapotban
Napló (1943-44). Első kiadás. (Bp., 1945), Révai. 505, [2] l. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, kifogástalan állapotban. 18,8 cm.
Napnyugati őrjárat. Egy utazás regénye. (Bp.) [1936] Révai. 2 lev., 226 l. Első kiadás! Kiadói vászonkötésben, eredeti, színes, illusztrált papír védőborítóban (fenyves borítóval) Remek állapotban
Bébi vagy az első szerelem. Regény. Budapest, [1928.] Pantheon 250 + [4] p. Dedikált példány. Első kiadás.; Könyvkötői félbőr kötésben /iparos-otthon Szatmár-Németi bélyegzéssel/
Kikiáltási ár: 65 000 Ft (209 EUR*, 226 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%