576

Szabó Ábel (1974)

Naplemente – Mussafah III.

Technika: olaj, vászon
Méret: 80 x100 cm
2013.
j.j.l.: Szabó Á. ’13

Nyugat felé tekintő vendégmunkás, egy szögesdróttal elzárt kikötő, hadihajók a háttérben. Ha nem látnánk a képet, egy sajtófotóra is gondolhatnánk a közelmúltból. A festmény azonban ennél jóval korábban, még 2013-ban, és nem Európában, hanem Abu Dhabi egyik kikötőjében készült. A festő korábbi képeit ismerve újszerűnek tűnhet az elidegenített városi tájak sivárságát felváltó már-már megkapó hangulat, amit azonban a téma arcbacsapó hétköznapisága ellenpontoz. Ami megmaradt: a tűéles ecsetvonások.

Schneller János
HUF 620 000 — 750 000
EUR 1 992 — 2 410
USD 2 156 — 2 608

Kikiáltási ár: 420 000 Ft (1 350 EUR*, 1 461 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%