108

Mattioni Eszter (1902-1993)

Kalotaszegi leányok

Technika: olaj, vászon, tempera
Méret: 128 x 100 cm
1940 körül
j.j.l.: Mattioni E
hátoldalon: etikett töredék
kiállítva: "A Magyar Művészetért" képzőművészeti kiállítás, Budapest, Műcsarnok, 1942. június 6-22. (kat. 381. Kalotaszegi leányok, tempera, 1000 Pengő)
feltehetően kiállítva: Az Ernst Múzeum kiállításai, 1938. február 20 – március 6. (kat. 161. Tánc előtt, 800 Pengő)

Néprajzban jártas ismerőseink jelezték, hogy vagy a művésznő vagy a Műcsarnokban történt 1942-es kiállításakor kiadott katalógus rosszul adta meg a címet (az eredeti „Tánc előtt” volt), itt úgy szerepelt, hogy Kalotaszegi leányok, miközben a viselet baranyai sokác viselet…így 73 éves tévedést tudunk korrigálni, köszönet ezért Krasznai Máriának és Győr Lászlónak!
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft (5 784 EUR*, 6 260 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%