110

Pekáry István (1905-1981)

Vadászat

Technika: olaj, vászon
Méret: 40 x 60 cm
j.j.l.: 19 Pékáry 68

A Képzőművészeti Főiskolán Rudnay Gyula növendéke volt. Sokoldalú munkásságában a táblaképfestés mellett a gobleinszövés, díszlettervezés, freskófestés is helyet kapott. Festészetére tudatos naivitás jellemző, mely meseszerűvé teszi a képeit.
A szándékolt primitívség azonban nem a népművészeti ábrázolások felületes hatásából, hanem a népművészet gyökeréig való lehatolásból fakad. A bájos esetlegességeket, az "ügyetlenkedő" formákat a tojásfestésre jellemző ösztönös, csaknem nyers színhasználat élteti.
HUF 1 300 000 — 1 800 000
EUR 3 611 — 5 000
USD 3 976 — 5 505

Kikiáltási ár: 850 000 Ft (2 361 EUR*, 2 599 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%
  • A licit-regisztráció lezárul: 2022.08.13. 16:00