Pekáry István (1905-1981)

Vadászat

Technika: olaj, vászon
Méret: 40 x 60 cm
j.j.l.: 19 Pékáry 68

A Képzőművészeti Főiskolán Rudnay Gyula növendéke volt. Sokoldalú munkásságában a táblaképfestés mellett a gobleinszövés, díszlettervezés, freskófestés is helyet kapott. Festészetére tudatos naivitás jellemző, mely meseszerűvé teszi a képeit.
A szándékolt primitívség azonban nem a népművészeti ábrázolások felületes hatásából, hanem a népművészet gyökeréig való lehatolásból fakad. A bájos esetlegességeket, az "ügyetlenkedő" formákat a tojásfestésre jellemző ösztönös, csaknem nyers színhasználat élteti.