Pilényi Pillich Oszkár (1900-1970)

Korsós csendélet

Technika: olaj, vászon
Méret: 60 x 50 cm
j.j.l: Pilényi Pillich

Pilényi Oszkár, Pillitz Oszkár, Pilényi-Pillitz, Oscar Pilenyi (Budapest, 1900 k. – Egyesült Álamok, 1970 után)

Festő. Tanulmányait a budapesti Képzőművészeti Főiskolán folytatta 1919-1928 között, mesterei Vaszary János, Rudnay Gyula és Réti István voltak. A nagybányai szabadiskolában képezte magát 1925-ben. Később Berlinben folytatta tanulmányait. 1956-ban az Amerikai Egyesült Államokba emigrált, New York-ban telepedett le. A new yorki Fészek Klub alapító tagja. Művei megtalálhatók több amerikai gyűjteményben, a bécsi Városi Képtárban és az Eszterházy Képtárban.