Than Mór: Psyché

255

Than Mór (1828-1899)

Psyche (A rózsabimbó)

Technika: olaj, vászon
Méret: 95 x 80 cm
j.j.k.: Than Mór 1861
aukcionálva: Magyar Királyi Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka, Budapest, 1934. szeptember (kat. 711. A rózsabimbó, olajfestmény, 95 x 80 cm, jelzett, 300 Pengő – reprodukálva a katalógusban (VI. tábla)
A kompozíció két, egymástól eltérő méretű példánya ismert.
A kisebb példány: Than Mór: Psyche, vászon, olaj, 73 x 61 cm, jelzés lent jobbra: Than Mór Pest, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, ltsz.: 76.27 T. - reprodukálva: Cennerné Wilhelmb Gizella: Than Mór, Budapest, Képzőművészeti Kiadó, 1982, X. színes tábla."
HUF 8 000 000 — 10 000 000
EUR 25 707 — 32 134
USD 27 821 — 34 777

Kikiáltási ár: 5 000 000 Ft (16 067 EUR*, 17 388 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%