a modell Wallesz Luca, Gyenes Gitta lánya

162

Gyenes Gitta (1888-1960)

Ülő akt

Technika: olaj, vászon
Méret: 100 x 80 cm
j.j.l.: Gyenes Gitta 1930

Gyenes Gitta, Wallesz Jenőné (1888-1960) Budapesten, Nagybányán és Rómában tanult. 1910-től szerepelt a budapesti kiállításokon eleinte festményeivel, később grafikáival. Gyűjteményes kiállításai voltak 1946-ban a Fészek Klubban, majd 1948-ban a Műcsarnokban. Gyenes Gitta és férje Wallesz Jenő, újságíró otthonukban a húszas és harmincas években irodalmi összejöveteleket tartottak. Itt ismerte meg József Attila Gyenes Gittát, akihez több szerelmes verset is írt, majd később lányát, a rendkívüli szépségű Wallesz Lucát is, akibe beleszeretett. Képünk modellje nagy valószínűséggel éppen ő lehet. József Attila viszonzatlan szerelmének tanúja több híres vers, mint pl. a „Mikor az utcán átment a kedves” című. Gyenes Gitta festményein gyakorta jelenik meg modellként lánya, Luca.
Kikiáltási ár: 12 000 000 Ft (33 333 EUR*, 36 697 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%