Perlrott Csaba Vilmos: Ülő akt
Perlrott Csaba Vilmos: Mosakodó női akt

454

Perlrott Csaba Vilmos (1880-1955)

Ülő akt

Technika: olaj, vászon
Méret: 98 x 68,5

Perlrott Csaba Vilmos aktjai között gyakorta találunk cigány származású modelleket, talán ez a már nem kifejezetten fiatal nő is ezek közé a modellek közé sorolható. Az alak háttereként szolgáló drapéria, a fal kidolgozatlansága és a szinte egységes színfelület kiemeli az akt vibráló színfelületekből összeálló plasztikus tömegét. Perlrott folyamatos nagybányai jelenléte mellett rendszeresen látogatott Párizsba, ahol korábban Matisse iskoláját is látogatta. Képünk stílusában azonban sokkal erősebben mutatkozik Cézanne színfelületekből építkező stílusa, de a testtartás és a szögletes formaképzés kapcsán eszünkbe juthat van Gogh ülő akt rajzának szögletes vonalvezetése is. Cézanne festészetről vallott nézetei, miszerint a formát nem a vonal adja ki, hanem a színből épül fel, ezen a festményen szinte szemléltető jelleggel érzékelhető. Az alak megannyi apró színmezőből felépített tömege nem esik szét, nem vibrál, hanem összeforrott egységként mind kompozíciójával, mind tekintetével nyugalmat, szinte már rezignáltságot sugároz.
Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft (5 141 EUR*, 5 564 USD*)
FONTOS! Fizetendő ár = leütési ár + sávos jutalék**
0 — 2 000 000 HUF 25%
2 200 000 — 4 000 000 HUF 20%